Satysfakcja z pracy zarobkowej, postrzegane jest w kontekście osiągnięć na stanowisku pracy.

Młodzi, są zdania, że po zakończeniu edukacji robota jest na wyciągnięcie ręki, niestety, tak nie jest. Naturalnie praca jest , ale dla wykwalifikowanych w danym zawodzie albo dla młodych za niską płacę. Czasy , gdy zdobywanie wiedzy dawało pewność otrzymania wysokiego wynagrodzenia, minęły , rynek nie potrzebują pracowników dobrze wykształconych , ale posiadających osobowość , która przyczyni się do przysparzania firmie dochodów . Przedsiębiorczość, przebojowość to walory zauważane przez pracodawców , zatrudnienie dla takich rozpoczynających karierę silnych psychicznie ludzi jest dostępne. Oczekiwania Polaków , co do wymiaru wynagrodzenia za wykonane zadania rośnie , ludzie pragną osiągać wyższe dochody, bo ich aspiracje są większe, pragną więcej mieć i zabezpieczyć swojej domownikom dobre warunki życia . 

Zadowolenie z pracy jest istotna, odczuwanie uznania przez przełożonych także, połączenie tych przesłanek z satysfakcjonującym pensją uważane jest za sukces zawodowy . Wyjazd z kraju w poszukiwaniu pracy jest nadal uważany, jako jedno z rozwiązań, jednak czym człowiek starszy , tym człowiek częściej myśli o pozostaniu w ojczyźnie. Praca , dzięki której człowiek zabezpieczyć dla siebie i bliskich dach nad głową oraz wysoki standard życia,  jest osiągalna tylko dla nielicznych. 

dejtingsida

Stanowiska takie jak przedsiębiorca , stwarzają możliwość osiągnąć dużych pieniędzy, ale obowiązki takie łączą się z nienormowanym czasem pracy , życiem w stresie i przymusem sprostania coraz większym wymaganiom . Podchodzenie do pracy , jako przykrego obowiązku, konieczności jest nie tylko niekorzystne dla pracownika ,  ale także dla przełożonego, niesatysfakcjonująca praca to niezadowolony podwładny,  który wykonuje mniej pracy, jest wiecznie zmęczony i zdenerwowany.