Jak zaplanować wycieczkę do Stanów Zjednoczonych?

Polacy {współcześnie|obecnie podróżują znacznie intensywniej niż dziesiątki lat temu, kiedy to samo otrzymanie paszportu było skomplikowane. W obecnych czasach sytuacja gospodarcza w państwie jest unormowana, przez co obywateli stać na wakacje zagranicą. Największym marzeniem części z nich jest wyprawa do Stanów, kraju, który jest znany z kultowych serialów oraz filmów. Jeżeli planujesz zobaczyć to miejsce, zacznij organizację już dziś.

Obywatele Polski jeżeli chcą odwiedzić Stany muszą posiadać aktualną wizę. Na jej otrzymanie warto zostawić sobie parę miesięcy, bowiem nie jest wydawana z marszu. Na początku trzeba umówić się na spotkanie z amerykańskim konsulem, jest to możliwe w Krakowie lub w Warszawie. W konkretnym dniu trzeba udać się do konsulatu z przygotowanym wnioskiem o wizę turystyczną, należy wziąć także ważny paszport. W trakcie rozmowy z konsulem zostaniemy poproszeni o dostarczenie odpowiedzi na szereg pytań. Jeśli nasza sytuacja finansowa jest dobra, oraz nie jesteśmy karani, wtenczas najprawdopodobniej otrzymamy wizę bez kłopotu. Dopiero mając ten papier warto kupować bilet.

wünsche für das neue jahr 2021

Lot transatlantycki zajmuje paręnaście godzin, jest także o wiele kosztowniejszy od podróży na terenie kontynentu. Dlatego szukanie ciekawej opcji podróży należy zacząć kilka miesięcy przed urlopem. Należy prześwietlić wiele stron, bowiem na poszczególnej z nich ceny mogą być skrajnie inne. Przeważnie najtańsze z Europy są transfery do Nowego Jorku. Można pierw tam się udać, a potem spróbować lotów krajowych, one są bardzo tanie. Pamiętajmy także, aby odpowiednio spakować własny bagaż. Gdyż na teren Stanów nie można wwozić żywności oraz napojów będących z poza kontynentu. Jedyne zakupy tego typu można zrobić na strefie bezcłowej. Także wracając do kraju nie można pakować prowiantu, gdyż UE ma podobne regulacje prawne. Wyżywienie w USA jest całkiem tanie, jednak nocleg już nie. Najciekawszą obecnie opcją jest wynajmowanie mieszkań lub pokojów od osób prywatnych, możemy zrobić to wcześniej, przez internet. Działają specjalne portale w sieci, które zajmują się pośrednictwem.