Jak udekorować przestrzeń nad pokojem

Udekorowanie własnego mieszkania stanowi sporo pracy. Zanim rozpoczniemy urządzanie prawdopodobnie nie jesteśmy świadomi, jak wiele czeka na nas dylematów. Przestrzeń w własnym m wymaga mądrego rozwiązania. Nie ominie cię śledzenie stron internetowych o urządzaniu wnętrz oraz oglądanie najnowszych magazynów.
Zwykle koncentrujemy się w pierwszej kolejności na najczęściej używanych pomieszczeniach. Z czasem jednak przychodzi pora także na mniej ważne elementy wystroju domu. Przykładem jest przestrzeń znajdująca się nad schodami.

Dobrze odpowiednio o nią zadbać, gdyż każdy z domowników będzie mijać ją co najmniej kilka razy każdego dnia.
Ciekawym pomysłem na zagospodarowanie tej na pierwszy rzut oka bezużytecznej przestrzeni jest urządzenie swojego rodzaju kącika wspomnień. Żeby wcielić w życie ten pomysł, przydadzą się familijne zdjęcia. Dobrze wywołać je w różnorodnych formatach i oprawić w ramki o spójnej kolorystyce. Każde zejście po schodach będzie przywodzić na myśl przyjemne wspomnienia.W wielu mieszkaniach nie ma odpowiedniego miejsca, aby wystawiać wspólne fotografie.

Dobrym rozwiązaniem na zagospodarowanie przestrzeni nad schodami może być wybranie dopasowanej do miejsca fototapety. Świetnie będą wyglądać te fototapety, na których będzie widać głębia. Przestrzeń klatki schodowej optycznie zyska parę metrów. Interesujący wygląd można uzyskać, wybierając fototapetę ze… schodami. Otrzymasz iluzję, jak gdyby z twoich schodów można było wyjść na francuską uliczkę czy uroczą parkową ścieżkę.
Jeżeli wolisz mniej ekstrawaganckie rozwiązania, weź pod uwagę praktyczne oświetlenie na ścianie nad schodami. Mogą elegancko wyglądać, a jednocześnie wspierać bezpieczeństwo mieszkańców.

birthday wishes messages