Jak przygotować przyjęcie urodzinowe dla dziecka?

Urodziny to istotne wydarzenie dla każdego dziecka. Przede wszystkim dlatego rodzice są zobowiązani dołożyć wszelkich starań, aby był to dzień niezwykły, który na długi czas zapadnie w pamięć ich pociechy. Świetnym rozwiązaniem jest organizacja przyjęcia urodzinowego, które będzie pełne atrakcji. Jak zatem należy przygotować zabawę urodzinową dla dziecka?

Wybór motywu przewodniego

Nie każda impreza musi mieć temat przewodni, lecz jeśli malec jest wielbiciel konkretnej kreskówki czy filmu warto zdecydować się na ten krok i poprosić gości, by na zabawie pojawili się w odpowiednich przebraniach. W przypadku przygotowania zabawy tematycznej  nie warto poprzestać tylko na strojach, ale zdecydować się również na piosenki dostosowane do wybranego motywu. Również gry powinny nawiązywać do wskazanej wcześniej tematyki (familiada z pytaniami na określony temat, czy kalambury z zawczasu przygotowanymi hasłami).

geburtstagswünsche

Dekoracje i poczęstunek

Istotną częścią każdej imprezy urodzinowej jest stosowne przyozdobienie pokoju, w którym przyjęcie będzie organizowana. Powinny się tam znaleźć balony, serpentyny, dobrym pomysłem może być również zapewnienie małym gościom imprezowych czapeczek. Poczęstunek nie może być ograniczony wyłącznie do tortu, dobrze zapewnić małym gościom kanapki (choćby nieduże kolorowe kanapeczki, które nie tylko dobrze smakują, lecz także wyglądają bardzo efektownie). Dobrze zapewnić także na słodsze przekąski – świetnie zdadzą egzamin nie tylko cukierki czy ciastka, lecz również owoce takie jak winogrona czy mandarynki. Należy pamiętać o piciu – dobrze przygotować przede wszystkim soki owocowe, w przypadku kiedy podczas przyjęcia organizowane będą rozmaite zabawy ruchowe warto podać dzieciom także wodę mineralną. Nie można zapomnieć o uwielbianym przez dzieci szampanie bezalkoholowym.

Część rodziców stawia na samodzielne zorganizowanie całej imprezy. Wbrew opinii niektórych warto zaangażować pociechę w przygotowania, poczuje się wtedy ważne. Nie oznacza to naturalnie, że dziecko powinno zostać zaangażowane w każdy element przygotowań, lecz może zająć się choćby przygotowaniem zaproszeń na imprezę.