Gdy się zmotywować do kampanie z nadwagą

Nadmierne kilogramy sprawiają, że nasz humor destabilizuje nas. Dopada nas dół, marazm i bierność do wielu aktywności życiowych. Unikamy spotkań z przyjaciółmi. 

Dopada nas strach przed tym jak osądzą nas znajomi. Warto zatem odchudzić się. Najważniejszym krokiem prowadzącym do osiągnięcia pomyślności w działaniu, jest motywacja. Istnieją dwa typy dopingu działania: zewnętrzna i wewnętrzna. Przesłanka zewnętrzna to między innymi upatrzona spódnica, nowe buty, wycieczka w wymarzone miejsce. Siła motoryczna wewnętrzna to nasze lepsze zdrowie, komplement znajomych czy zachwyt w oczach nieznanych osób. Jak więc przygotować się do walki z nadprogramowymi kilogramami?

https://zyczenia.eu/christmas/de/

1. Primo pamiętaj, że każdy motywuje się inaczej. Marzenie Twojej koleżanki nie są Twoim marzeniem. Pomyśl co sprawia u Ciebie tak silną chęć walki z otyłością?

2. Pozwól sobie na małe potknięcia. Każdy je ma. Droga do zdobycia marzenia nigdy nie jest usłana różami. 

3. Wyobrażaj sobie swoje życie kiedy odniesiesz cel. To pomoże Ci wytrwać w postanowieniu.

4. Komplementuj siebie i wyróżniaj nawet za niewielkie spadki wagi. Tylko nie słodyczami. Pozwól sobie na bilet na koncert, wizyta w SPA, spinkę .

5. Poszukaj przyjaciela, z którym możesz konkurować. Waszym postanowieniem będzie, kto pierwszy pozbędzie się konkretną liczbę kilogramów. Rywalizacja zawsze pomaga wytrwać i zdobyć sukces.

Pamiętaj, że nawet jeśli za pierwszym razem nie przetrwasz, zawsze możesz podjąć swoją drogę po raz kolejny.