Strona wykorzystuje pliki cookies, które usprawniają działanie serwisu. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki. W innym wypadku ciasteczka będą umieszczane w pamięci Twojego urządzenia.

Czakroterapia

Czakry to centra energetyczne znajdujące się w ciele człowieka. Są to miejsca, gdzie krzyżuje się wiele kanałów energetycznych i gromadzi się energia. Każdy człowiek ma 7 czakr głównych, ale oprócz tego cały szereg pobocznych.

Jeśli czakry działają prawidłowo to cieszymy się dobrym zdrowiem. Zaburzenia powstające w czakrach nie powstają samoistnie, lecz są skutkiem urazu, traumy i lęku. Poprzez uzdrawiające oddziaływanie na te centra energetyczne można usunąć nie tylko objawy problemu, ale również ich pierwotną przyczynę.

W czakrach gromadzona jest historia o tym, co się wydarzyło kiedyś i co spowodowało zablokowanie prawidłowego przepływu energii, a następnie doprowadziło do choroby lub innego życiowego problemu. To właśnie w czakrach przechowywana jest wiedza o poprzednich wcieleniach danej osoby. Dlatego w trakcie zabiegu rzadko kiedy "uzdrawiana" jest jedna czakra. Najczęściej trzeba je wszystkie równoważyć lub pracować z parami albo trójkami czakr. Zablokowana czakra może stać się przyczyną wielu chorób i dolegliwości dlatego bardzo ważne jest, aby wszystkie czakry były odblokowane. Energia która zostaje uwolniona, sprawia, że pacjent szybko zaczyna wracać do zdrowia.

Umiejscowienie czakr:

1. Czakra Podstawy (u podstawy kręgosłupa, między odbytem a genitaliami)

Kolor czerwony. Zasila kręgosłup. Jest to nasz fundament na którym budujemy sukces i karierę. Zdrowe relacje, zdrowy i silny kręgosłup, życie bez alergii i depresji, dobra praca, duże zarobki, potencja twórcza, siła i chęć do życia.

2. Czakra Podbrzusza (czakra krzyżowa)

Kolor pomarańczowy. Związana jest z płodnością, rozrodczością, energią seksualną. Ma duży wpływ za nasze relacje międzyludzkie. Czakra ta zawiera energię przedurodzeniowa, z którą człowiek się rodzi. Ma na nią wpływ nasza karma i kod genetyczny. Czakra ta energetycznie jest połączona z gruczołami jajników lub jąder. Uważana jest za centrum pierwotnych sił człowieka. Zaburzenia czakry powstają najczęściej w dzieciństwie i w okresie dojrzewania. Efektem tego mogą być guzy, mięśniaki, cysty, oziębłość, impotencja i anoreksja. Zbyt duży potencjał energetyczny tej czakry może wywołać nadmierną zmysłowość i tendencję do tycia.

3. Czakra Splotu Słonecznego

Kolor żółty. Związana jest ze zmysłem wzroku i odpowiada żywiołowi ognia. Energetycznie połączona z gruczołem trzustki wpływa na funkcjonowanie wegetatywnego układu nerwowego, przemianę materii, wątrobę, śledzionę, woreczek żółciowy, żołądek, jelito cienkie. nym. Gdy czakra ulega zaburzeniu, w człowieku piętrzą się emocje. Jesteśmy pełni niepokoju, agresji, bezsilności i pesymizmu. Zamykamy się w sobie. Zharmonizowana daje spokój, zadowolenie z życia, pozwala trafnie rozpoznawać otoczenie i ludzi. Wnosi wiele sił witalnych w nasze życie.

4. Czakra Serca

Kolor zielony, różowy i złoty. Związana jest z żywiołem powietrza i zmysłem dotyku. Połączona jest energetycznie z gruczołem grasicy i wpływa na pracę serca, układ oddechowy, krążenie krwi i skórę. Człowiek z otwartą czakrą serca jest osobą, z którą chętnie się przebywa, ma ciepłe wnętrze i miły dotyk. Otwarte serce jest przepustką do szczęścia, to zaś nadaje życiu sens. Te osoby potrafią się cieszyć sobą, dostrzegać piękno natury, urodę sztuki, muzyki. Energia tej czakry dysponuje wielkim potencjałem, uzdrawiania i wybaczania.

5. Czakra Gardła (tarczyca)

Kolor błękitny. Związana jest ze zmysłem słuchu i żywiołem eteru. Energetycznie połączona jest z gruczołami tarczycy i wpływa na funkcjonowanie gardła, tchawicy, oskrzeli, migdałów, strun głosowych. Czakra gardła łączy energetycznie głowę z resztą ciała. Dzięki niej wyrażamy pragnienia i potrzeby oraz swoje emocje: krzyk, płacz, śmiech, smutek. Człowiek z rozwiniętą czakrą gardła łatwiej kontaktuje się z otoczeniem, ma odwagę wyrażania siebie i swoich potrzeb. Zaburzenia tej czakry powodują kłopoty z wymową np. jąkanie się, z przekazem myśli za pomocą słów.

6. Czakra Trzeciego Oka (w środku czoła, między brwiami)

Kolor indygo i szafirowy. Czakra ta związana jest z centralnym układem nerwowym - mózgiem, móżdżkiem, rdzeniem kręgowym. Odpowiada za funkcjonowanie zmysłu wzroku. Osoba z rozwiniętym trzecim okiem dostrzega i rozumie o wiele więcej. Dobrze funkcjonująca czakra zapewnia przytomny, jasny umysł, odnoszenie sukcesów naukowych i twórczych. Człowiek z nierozwiniętym trzecim okiem żyje w świecie materii. Interesuje go tylko to czego może dotknąć, sprawdzić, udowodnić. Zaburzenie czakry objawia się brakiem koncentracji, trudnością zapamiętywania, bólami głowy.

7. Czakra Korony (czubek głowy)

Kolor fioletowy, biały (diamentowy) i tęczowy. Od pozostałych czakr odróżnia ją wysoka duchowość. Gdy czakra jest otwarta, odczuwa się coraz większą jedność z sobą, Bogiem, wszechświatem. Człowiek ze słabo rozwiniętą czakrą siódmą odczuwa wewnętrzne rozbicie, wątpi w sens życia.

Wszystkie czakry mają do spełnienia swoją rolę. W naszym własnym interesie jest, by działały sprawnie, bez zaburzeń. Dzięki temu możemy cieszyć się życiem, doświadczać wartości duchowych i materialnych.